İstanbul Avize montajı için dikkat edilmesi gerekenlerden biri de avizenin ağırlığı ve takmak için üzerine çıktığınız nesnedir. Burada önemli olan ikinci bir etken ise avizeyi takmak için gerekli olan matkap ve çengel halkadır. Gerekli ekipmanlar varsa avize montajı işlemi tarafımızdan gerçekleştirilir. Yalnız avize takılırken kablolara dikkat etmek gerekir. Yanlış veya hatalı montaj nedeniyle kabloların bağlanması avizenin yanmasına veya elektrik kablolarında kıvılcımlara neden olabilir.

Bunlar avize takarken genel olarak yaşanan sorunlardır. Bu sorunların yaşanmaması için Uygar Elektrik servisini arayabilirsiniz. Sizlere saha ekibimizden en yakın personelleri yönlendirerek avize takma işlemlerinizi en kısa sürede sağlarız.

Avize Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Avize alacağınız odanın ışık ihtiyacına öncelikle dikkat edilmelidir. Dekorasyon kadar önemli olan bir ölçüt de budur. Çnkü asıl amaç aydınlatmayı sağlamaktır. Her odada farklı ışıklandırma miktarına ihtiyaç duyulur. Mutfak ve salonun veya yemek odasıyla yatak odalarının ışıklandırmasının hepsinin aynı olması bekleyemeyiz. Mekanın durumuna göre avize seçiminizi yapabilirsiniz.

Avize Montajı
avize montajı

Temizlik açısından da tabiki dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Kabul edelim büyük geniş temizlikler dışında birçoğumuz avizelerimizi sık sık silen insanlar değilizdir. Ancak tabiki büyük temizlikler yapılırken vs avizelerimiz de silinip pırıl pırıl edilirler.

Gösterişli ve güzel bir avize almak isterken zahmete girmek istemiyorsanız avize modellerinize bakarken temizliğinin zorluk ve kolaylığına dikkat etmelisiniz. Avizeler tavana asıldığından bu normalden de zor bir iş haline geleceğinden evlerde temizliği üstlenen aile bireyi için dikkat etmesini öneririz. 

Kaliteli avizeler pürüzsüz olmalıdır. Satın alırken avizenizi sadece göz ile seçmeyin aynı zamanda dokunarak da kontrol edin. Pürüzü olan avizeler muhtemelen defolu ürünlerdir.

Tavan yüksekliğinize göre avize seçmelisiniz. Yüksek bir tavana sahipseniz kısa sarkıtı olan avizeler pek uygun kaçmayacaklardır. Aynı şekilde alçak tavanlı yerlere de uzun sarkıtlar kötü bir görüntüye ve uzun boylularımız için zorluklara yol açar. Mobilyalarınızın tarzına dikkat ederek avize tercihinizi yapmalısınız çok uyumsuz absürt avizeler komik bir görüntü ortaya çıkarır.

Avizeleri Montajı Zor Mudur?

Avize montajı tabii ki zordur. Bu şekilde yanıtlamak isteriz. Avize takarken kolunuz belli bir yükseklikte bir ağırlığı taşımaktadır. Bu nedenle uzun süreli avize montaj işlemlerinde kolda uyuşma ve ağrı hissedebilirsiniz. Bu da kolunuzun dengesini sağlayamamanıza neden olur.

Avize montajı için hemen bizlere iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

elektrikçi

TIKLA ARA
WhatsApp