Elektrik Sigortası Arızaları

Elektrik sigortası arızaları kullanım kaynaklı ve eski olmalarından dolayı arıza yapmış olabilir. Elektrik sigortasının tam olarak amacı; düşük gerilim veya yüksek gerilim sebebiyle elektronik cihazların bozulmasını engellemek adına onları koruma altına almak için gelen güç akımını otomatik olarak durdurmaktır.

Bunun sonucunda elektrik arızalarının gerçekleştiği durumlar ortaya çıkarılmalıdır. Eğer sorun evdeki bir cihazdan oluşuyorsa elektrik sigortası değiştirilmelidir. Ya da konu mevzubahis olan elektronik cihazın tamir veya servis durumu gözden geçirilmelidir.

Elektrik sigortası arızalarınızı giderebilmemiz için bizi arayınız.

Çünkü bir elektrik sigortası arızaları üzerinde oluşan hasar tüm elektronik cihazlarınızı tehlikeye atar. Bu da maddi ve manevi zararlara neden olur. Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, bilgisayar, telefonlar ve televizyonlar gibi değerli elektronik eşyalarınızın sigorta kaynaklı bozulması garanti kapsamı dışındadır. Bu nedenle sigortanızda oluşan ses ve ışıklarınızda oluşan titremeler gördüğünüzde hemen bizi aramanızı tavsiye ederiz. Aksi halde elektronik cihazlarınızda arızalar meydana gelir. Ayrıca tekrar kullanılamama gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

Elektrik Sigortası Arızaları

Elektrik Sigortası Neden Atar?

Elektrik sigortaları bilinen üzere iki sebepten atmaktadır. Birincisi düşük voltajı dengelemek, ikincisi yüksek voltajı sınırlamaktır.

Elektrik sigortası arızaları dış ve iç etkenlerden dolayı yani aşırı yüklenme sonucu kablolar ısınabilmektedir. Haddinden fazla gelen elektrik akımı kabloların erimesine ve yangın çıkmasına sebep olur. Zamanla sigorta kutunuzdaki kabloların yıpranıp yıpranmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü kullanım kaynaklı olarak eski sigorta kutuları yorgun dediğimiz tabirle arızalar ortaya çıkarır.

Elektrik Sigortasının Atmaması İçin Ne Yapmalıyız?

Elektrik sigortasına evinizdeki ya da birçok elektronik cihazın aynı anda çalışması elektrik sigortası için bir risk oluşturur. Bu yüzden rezistanslı kullandığınız ürünleri aynı zaman diliminde çalıştırmamanızı tavsiye ederiz. Bu ürünler; ütü, elektrikli fırın ve saç kurutma makinesi gibi genel olarak bir rezistansa sahip ürünlerdir. Bu ürünler elektrik akımını fazlaca çeker. Bu yüzden ütü yapıyorken aynı zamanda elektrikli fırın kullanmamalısınız. Ayrıca elektrik sigortanızı ara sıra kontrol etmelisiniz. Elektrik sigortası arızaları gibi tehlikeli bir durum ile karşı karşıya kaldığınzıda hemen bizlere ulaşabilirsiniz.

Bir elektrikçinin haricinde sigorta kutusuna dokunulması işi bilmeyen biri için hayati risk ortaya çıkarır. Bu nedenle çalışma sertifikası ve izinli belgeleri ile bu işi uzman olarak yapan ekibimiz sigorta arızalarınıza tek noktadan hızlıca çözüm olmaktadır. Sizde sigorta arızalarınız için bakım veya onarım ekibimize güvenebilirsiniz.

Sorunları profesyonel ve ustalık belgesine sahip, tüm mesleki eğitimleri almış bir elektrikçi ile hemen çözebilirsiniz.

TIKLA ARA
WhatsApp