Topraklama Hattı Çekimi

Topraklama Hattı Nedir?

Topraklama hattı prizde gerçekleşecek herhangi bir elektrik kaçağı durumunda bu kaçağı cihazlara yansıtıp bozmamak için geliştirilmiş bir korumadır. Çarpılma riskini ortadan kaldıran bu işlemde elektrik akımı bize ve cihazlarımıza ulaşmadan daha düşük bir akım ile seyreden topraklama hattına yönelecektir. Eğer evinizde bir topraklama hattı yoksa elektronik cihazlarınız olan, televizyon, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, buzdolabı, fırın ve elektrikle çalışan diğer cihazlar yüksek oranda voltajla karşı karşıya kaldığında bozulmalarına sebep olacaktır.

Topraklama hattının çekilebilmesi için bilgi ve tecrübe gereklidir. Bu kadar hassas bir durumda kesinlikle bilmediğiniz bir işi yapmaya kalkışmamanız gerekir. Çünkü yapacağınız herhangi bir hata elektrik sistemlerinin bozulmasına hatta yangın çıkmasına sebep olur. Bu tür durumlarda hızlı bir şekilde bizlere ulaşarak sorunu yerinde çözmemize olarak tanıyabilirsiniz.

Topraklama Hattı Çekimi

Elektronik ürünlerinizin kullanılmaz duruma gelmeden bizi arayın.

Topraklama hattınızı sorunsuz şekilde aktif ettirmek için bizi arayınız.

Bu durum yetkisiz ve işi basite alan kişilerin müdahalesi sonucu büyük sorunlara yol açar.

Elektrik kaçağı olan bir hatta bağlı cihazlar var ise elektronik cihazların zarar görmesi söz konusudur. Topraklama hattının varlığının yanı sıra sağlıklı çalışması da önemlidir. Bunun için topraklama ölçüm cihazı ile tespit edilmektedir.

Topraklama Yapmadan Önce Nelere Dikkat Ediyoruz?

Topraklama işlemine başlamadan önce elektrik şalterlerinin kapatılıyoruz. Kauçuk eldiven kullanılması ve mutlaka kontrol kalemi ile ara sıra kontrol edilebilmesi için yanımızda bulunduruyoruz. Topraklama işlemi yaygın olarak çubuk elektrotlar kullanılarak yapılmaktadır.

Topraklama Hattı Nasıl Kontrol Edilir?

Evlerde topraklama ölçümü, avometre adı verilen cihazla yapıyoruz. Bu cihazla kontrol yapılırken uçları prize bağlantısı olan elektrikli aygıtlara (genellikle bilgisayar kablosu) bağlıyoruz. Ölçüm sonucunda fazla nötr arası 220 V, nötr ile toprak hattı arasındaki fark ise 0 ile 1 V arasında olmasına dikkat ediyoruz.

Yaptığımız tüm çalışmalar sizlere daha iyi hizmet verebilmeyi hedefledik. Ayrıca gelişmiş araçlar ve teknolojiler kullanıyoruz. Ekibimizn bilgi ve deneyimini artırmak için tüm şartları firmamız yerine getirmektedir.

Bize hemen ulaşabilir ve hemen uygun fiyatlı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

TIKLA ARA
WhatsApp